בעזרת השם נעשה ונצליח
 

English

"לצייר פני רבו" - רישום מהיר של הרבי מליובאויטש - וידאו ומאמר

את המונח "לצייר פני רבו" קראתי לראשונה במאמר שפורסם בעיתון כפר חב"ד שאני מנויה לו. במאמר היה רשום שכדי לטהר את המחשבה טוב מאד לצייר את הפנים של הרב שלך. (גם במידה ואין לך כישרון ציור או העתקה יוצא מגדר הרגיל) ואם אין לך זמן לצייר אז תצייר אותו במחשבה. התמונה של הרב תישאר במחשבה שלך וזה כבר ישפיע עליך.
כל סוג של מראה משפיע.
לא בכדי היהדות מאד מזהירה לשמור על קדושת העיניים.
כמו כל דבר ביהדות האיסור לא נועד בשביל להקשות עלינו את החיים אלא בשביל לעזור לנו לחיות חיים טובים ורגועים.
בעידן של ימינו המדיה מציפה אותנו בכל כך הרבה דברים כאשר לרוב היא מראה את הצדדים הפחות טובים של החיים, מה שמשפיע באופן מיידי עלינו גם אם אנו לא מרגישים בזאת מייד, המראה נכנס לתת מודע ועושה את הפעולה...
פרסומאים משתמשים ביכולת הזו וכך משפיעים עלינו לקנות מוצרים (שזה החלק הטוב) החלק הפחות טוב הוא החלק שבו אנו רואים מראות המשפיעות על הנפש והנשמה שלנו.
על ידי ההיסתכלות בתמונות צדיקים, ראיות טהורות וכן על ידי ציור יצירות של קדושה, יופי וטוב אנו מחזירים את הכח לידיים שלנו וכך גורמים לנו להרגיש טוב, לקבל כוחות ולהאיר. אז נכון שיש הרבה חושך והעולם מוצף בדברים לא טובים אבל "מעט מהאור דוחה הרבה מהחושך" ואם כל אחד יאיר את העולם הקטן שלו הוא ישפיע גם על הסובב אותו.
זו גם הסיבה העיקרית שבציורים שלי אני בוחרת להתמקד בצד הטוב והיפה של החיים, התפקיד שלי הוא להאיר, לשמח ולגרום הרגשה טובה בכישרון שלי וכך כל אחד בכישרון שהוא קיבל מבורא עולם.
חשוב לי לצייר ציורים מתוך מחשבה ומצב רוח טוב וכדי להגיע לזה אני מפעילה מוזיקה שאני רוצה שתשפיע עליי ועל איך שהציור יראה, אני מסתכלת על הצדיקים שלי, קוראת סיפורים של צדיקים, שומעת הרצאה טובה מעצימה/מצחיקה/מחזקת ומציירת.
הרישום הראשוני של הציור חייב להיות מהיר מאד הדקות הראשונות הן אלה שקובעות אם תהיה חיות בציור ואם הציור יצא מדויק לכן צריך להיות מאד מרוכז ולא לסטות במחשבה.
בוידאו שצירפתי לכם אני מראה איך אני מציירת ברישום מהיר את פני הרבי מליובאויטש (רבי מנחם מנדל שניאורסון).
הרישום נעשה בג' תמוז יום ההילולה של הרבי וברקע אני שומעת ניגון חב"ד (שמנגן חיליק פרנק עם נגינה מדהימה). כמו ששמתם לב הניגון מאד מהיר מה שעוזר לי להיכנס לקצב המהיר של הרישום.

הרישום לא נעשה בשלימותו, יש פעמים שאני מציירת במהירות מקבלת את התוצאה שאני רוצה לקבל ולא ממשיכה את הציור, בשבילי הציור הסתיים, הרבי כבר מחייך אליי...
את ההרגשה שרציתי להעביר ולקבל בציור כבר קיבלתי...
בעלי לעומת זאת אוהב שלמות ולכן לאחר נישואי הציורים שלי הפכו שלמים יותר (אם אפשר לתאר כך ציור... ) תחת השפעתו... אז ייתכן מאד שיהיה חלק שני למאמר ולוידאו ובו אני אמשיך לכם את הרישום ואראה לכם דרכו טכניקות הצללה והארה.
בינתיים אני מאחלת לכולנו שנזכה לטהר את המחשבה שלנו בראיות טובות וקדושות ובעזרת ה' שנראה את רבותינו הקדושים במהרה בגאולה באופן ממשי ומיידי.
הילה בן יצחק


לצפייה בוידאו לחץ כאן