בעזרת השם נעשה ונצליח
 

English

מגן דוד

"מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי וְעֵינַיִךְ מִדִּמְעָה כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ נְאֻם ה' וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב. וְיֵשׁ תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ נְאֻם ה' וְשָׁבוּ בָנִים לִגְבוּלָם" (ירמיהו פרק ל"א, י"ד - ט"ז

היום ערב יום הזיכרון לחללי מערכות צה"ל.
לדעתי בכל המיגזרים היום הזה הוא יום של אובדן ועצב. כל אחד בוחר לבטא את זה בדרך שלו.

סרטים וסיפורים על חללי צה"ל תמיד גורמים לי לבכות, איך אפשר שלא? בחורים בשיא הפריחה שלהם למען ארץ ישראל ועם ישראל נגדעים חייהם.
בהיכרות שלי עם נשים שאיבדו את יקיריהם או כאשר אני רואה סרטים על חיילים שאבדו הדבר הכי חזק שהייתי רוצה לעשות הוא לחבק אותם ולהביא להם כח, תקווה, אמונה ואולי קצת שמחה.
להגיד להם שיקיריהם הם הטובים ביותר ושלמעלה בשמיים הם ממשיכים להסתכל, לשמור, להגן ולהיות מליצי יושר עלינו.
אבל זה לא מנחם... מה לעשות אין שום דבר בעולם לדעתי שיכול לנחם. כל אחד רוצה את האהוב שלו הכי קרוב אליו, לראות ולחוש אותו.

לבעלי יוסף יש דוד נערץ שנפל במלחמת שלום הגליל.
קראו לו שבתאי (שוטה) מירילאשוילי.
במשפחה, בעדה הגרוזינית ובקרב מכריו וחבריו הרבים זכה לאהבה והערצה גדולה בזכות שהשתמש בכחו ובגבורתו למען החלשים והגן בגופו על היהודים בגרוזיה מפני הגויים.
במלחמת שלום הגליל הוא יצא למלחמה בהתנדבות ושם לאחר שהכריח חייל להישאר ויצא במקומו לחזית, נהרג על ידי איבוד דם מכיון שעזר לחבריו החיילים שנפצעו הם והוא בהפגזה מכוחותינו.
כבר בפגישות הראשונות כשהכרנו הוא סיפר לי עליו וביקש שאצייר לו אותו.

היה לי קשה לצייר.

בציורים שלי אני רוצה להעביר שמחה, רוגע וחוזק ולא ידעתי איך אני אצליח להעביר את זה כשכל כך עצוב רק לשמוע את הסיפורים עליו.

עם הזמן העלנו יוסף ואני כל מיני רעיונות וסקיצות ומה החשיבה והאנרגיות שאנחנו רוצים להעביר בציור.
שמעתי סיפורים רבים על שבתאי מירלשוילי ז"ל, על אישיותו וראיתי תמונות
ראיתי סרטים על חיילים נוספים גיבורי ישראל כמו מאיר הר ציון, ארז גרשטיין, רועי קליין, איתן בלחסן זכרונם לברכה ויקרים נוספים (בהדרכת בעלי שיכול לדקלם את ביוגרפיית חייהם מתוך הערכתו לפעולתם)
ראיתי את ההסבר של הרב זמיר כהן על המגן דוד ומשמעותו ביהדות.
ורצינו להעביר חוזק, אמונה וביטחון וכן להעביר תקוה שזה לא לשוא ושההשפעה הטובה וההגנה שלהם על ארץ ישראל עלינו ועל עם ישראל ממשיכה גם עכשיו מלמעלה.
ואמונה שעוד מעט נראה את כל האהובים והמגינים שלנו כמו שהובטח "מנעי קולך מבכי ועינייך מדמעה כי יש שכר לפעולתך... ושבו בנים לגבולם"

שנזכה בעזרת השם לשלום האמיתי ולראיה גשמית של כל האהובים שלנו בגאולה השלמה במהרה
והלוואי והציור יעזור ויביא כוחות וחוזק לכל מי שצריך.
הילה בן יצחק

לצפיה בסרטון של הרבי מליובאויטש בהתייחדות שלו עם נכי צה"ל וחיזוקם אפשר ללחוץ כאן

לצפייה בסרטון של הרב זמיר כהן על סגולות המגן דוד אפשר ללחוץ כאן